Brokk

Rimbo Asbest tekee asbestityöt Tampereella

Rimbo Asbest Oy on tammikuussa 2011 perustettu tamperelainen yritys, jonka erikoisosaamista ovat asbestinpurku-timanttityöt sekä rakennusten ja rakennelmien kokonaispukutyöt. Vaikka Rimbo Asbest Oy onkin vielä nuori, ammattilaisemme tekevät timantti- ja asbestityöt sekä muut purkutyöt vahvalla osaamisella ja pitkällä kokemuksella.

Toimimme Tampereen ja Pirkanmaan alueella palvellen pääasiassa rakennusliikkeitä sekä yksityistalouksia.

Palvelut

  • Asbestityöt (voimassaoleva asbestipurkutyölupa)
  • Asbesti- ja haitta-ainekartoitukset
  • Purkutyöt
  • Rakennusten ja rakennelmien kokonaispurkutyöt
  • Piikkaus- ja purkutyöt
  • Home- ja kosteusvaurioiden purkutyöt
  • Metallirakenteiden purku- ja romutustyöt
  • Timanttisahaus- ja -poraustyöt

Me teemme asbestityöt sekä muut purkutyöt vuosien kokemuksella.

Ota yhteyttä ja kysy lisää palveluistamme!

 

Urakkalaskenta- ym. tarjouspyynnöt osoitetaan Sami Kontolalle, p. 0400 472 147 tai s.postitse sami.kontola@rimbo.fi

Purkutöiden timanttinen rambo

 

TÖIDEN VASTAANOTTO                  AHA-KARTOITUKSET
JA TARJOUSLASKENTA                  JA NÄYTTEIDEN OTOT

Sami Kontola                                     Marko Kustila
Vastaava työnjohtaja                         Rakennusinsinööri
puh 0400 472 147                             puh 050 3036 808

sami.kontola@rimbo.fi                       marko.kustila@rimbo.fi

Tero Alatalo
DI, Projektipäällikkö (kokonaispurku)                    
puh 050 4622 204

tero.alatalo@rimbo.fi 

TYÖNJOHTO
Samuli Peltosara                               Valtteri Oksanen
Työnjohtaja (timanttityöt)                   Työnjohtaja (asbestityöt)
puh 050 5321 949                             puh 050 3091 015  

samuli.peltosara@rimbo.fi                 valtteri.oksanen@rimbo.fi  

TOIMISTO                                       

Anu Kippola                                       Nora Kontola
Laskutus (myynti)                              Palkat ja ostolaskut
puh 050 3005 495                             puh 044 7533 589

anu.kippola@rimbo.fi                         nora.kontola@rimbo.fi                  

 

Asbestityöt

Rimbo Asbest Oy tarjoaa monipuoliset ja laadukkaat asbesti- ja muut purkutyöt Tampereella.

Timanttityöt

Rimbo Asbest Oy tekee timanttisahaus- ja -poraustyöt pääasiassa Pirkanmaan alueella.

Lue lisää

Purkutyöt

Rakennuspurku ja linjasaneerauspurku meiltä!